Domů Aktuality Inspirací pro transformaci Karlovarského kraje je španělská Málaga

Inspirací pro transformaci Karlovarského kraje je španělská Málaga

karp

Společná zahraniční cesta zástupců Karlovarské agentury rozvoje podnikání, p. o., Karlovarského kraje a technického lycea Avantech do španělské Málagy umožnila nahlédnout do fungování technologického centra, seznámit se s přístupem k podpoře podnikání ve specifických oblastech ve Španělsku, ale také s programy zaměřenými na zaměstnatelnost s revoluční metodikou založenou na vzájemném učení či s místním inovačním ekosystémem.

Španělská Málaga byla pro tyto účely vybrána záměrně vzhledem k podobné struktuře problémů, které v současné době řeší Karlovarský kraj. Získané poznatky budou využity zejména v návaznosti na transformaci regionu a plánovaný strategický projekt Karlovarské inovační centrum.

Během pobytu navštívila karlovarská výprava hned několik velmi zajímavých a inspirativních míst. Jedním z nich bylo Inovační centrum Polo digital (Polo Nacional de Contenidos Digitales), jehož cílem je podporovat podnikání a vytvářet silný ekosystém kolem videoher, virtuální reality a audiovizuální produkce. Dalším navštíveným místem byla organizace 42 Málaga, prostor určený pro školení se zaměřením na zaměstnatelnost s revoluční metodikou založenou na vzájemném učení.

Závěr cesty byl věnován prohlídce a představení TechPark Málaga, největšího technologického parku v Evropě. „Bylo nám velkou ctí, že jsme se stali první českou delegací, která navštívila TechPark v Málaze, největší technologický park v Evropě. V současné době dokonce připravujeme memorandum pro další spolupráci se španělskými partnery,” uvedl Vlastimil Veselý, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání, který se výjezdu také osobně účastnil. TechPark Málaga se může pochlubit špičkovou infrastrukturou a službami, které jsou přizpůsobeny požadavkům firem a zaměstnanců. Následně byl prezentován inovační ekosystém Karlovarského kraje, připravovaný strategický projekt Karlovarské inovační centrum a připravovaný projekt Technické lyceum AVANTECH města Chodova.

V návaznosti na setkání se v současné době pracuje na memorandu pro další spolupráci se španělskými partnery. Akce se uskutečnila v rámci projektu Smart Akcelerátor 3.

(Tisková zpráva KARP)

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková