Domů Aktuality Hejtmanská výtvarná soutěž děti nadchla

Hejtmanská výtvarná soutěž děti nadchla

výtvarná soutěž pro děti
​Před prázdninami vyhlásil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Kraj budoucnosti“. Ředitele Galerie umění Karlovy Vary Jana Samce a vedoucí výtvarného oboru ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka Karlovy Vary Ivanu Sedláčkovou dnes čekal nelehký úkol, a sice vybrat ze 152 přihlášených obrázků ty nejlepší. Je vidět, že v regionu máme opravdu velkou spoustu šikovných výtvarníků, kteří chtějí ukázat svůj pohled na budoucnost kraje.

Výtvarná soutěž pro děti a mládež je pravidelně vyhlašována každý rok a pokaždé na jiné téma. Letos si děti měly zahrát na vizionáře a pokusit se ztvárnit, jak by to v našem regionu mohlo vypadat v daleké budoucnosti. A bylo v podstatě jedno, jestli to bude za 100, 200 či 300 let. Celkem bylo na adresu krajského úřadu doručeno 152 prací, což je téměř o čtyřikrát více než vloni. Za celou historii soutěže se pak jedná o třetí nejvyšší počet přihlášených děl.

„Je vidět, že motto bylo skvěle vymyšleno a pro soutěžící bylo velmi inspirující. Pro nás jako pro hodnotitele pak bylo skutečně těžké vybrat vítězné práce, protože se jich sešlo opravdu hodně a všechny byly velmi zdařilé a kvalitní. Při výběru pak nešlo o jen o vizuální efekt, ale o harmonii mezi myšlenkou díla a samotným výtvarným zpracováním. Vybírali jsme práce, které zároveň měly k danému tématu vlastní sdělení,“ uvedl porotce soutěže Jan Samec.

Výsledky soutěže budou známy v druhé polovině září letošního roku, kdy si autoři nejlepších prací převezmou z rukou hejtmana hodnotné dárky. Na vítěze čekají mobilní telefony, tablety, bezdrátová sluchátka anebo například poukaz na výtvarný workshop do Galerie umění Karlovy Vary. Chybět nebude ani tradiční výstava v prostorách foyer krajského úřadu. Na ní se představí 20 vybraných prací.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová