Domů Aktuality Hejtman předal dary stoleté paní Bohuňkové z Chebu

Hejtman předal dary stoleté paní Bohuňkové z Chebu

Nejstarší chebská rodačka Magdalena Bohuňková dnes slaví své životní jubileum. K 100. narozeninám jí přijel popřát hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a starosta města Chebu Antonín Jalovec.

Paní Bohuňková se narodila do německé rodiny, avšak celý život strávila v Chebu. Od svých 14 let pracovala v chebské česárně příze, tvz. "Sajlerce", vykonávala veřejnou službu, dále uklízela na infekčním oddělení v nemocnici a v době před odchodem do důchodu zastávala práci pomocné síly ve školní jídelně.

Velkou vášní paní Bohuňkové je četba a sledování televize. Dlouhé chvíle tráví hraním žolíků, které se naučila od svého manžela, se kterým procestovala značnou část světa. Oblíbila si zejména Kypr, Athény a přírodu Vysokých Tater.

Protože už nemá žádné příbuzné, dělají jí společnost dcery jejích kamarádek, které, jak sama říká, přijala za své. Právě s nimi podniká milované výlety do Německa, kde si nejraději nakupuje oblečení. A pokud chcete znát recept na dlouhověkost podle paní Bohuňkové, pak vězte, že je to pravidelná konzumace čokolády.

Paní Bohuňkové přejeme mnoho zdraví, nekonečný životní optimismus a stálý úsměv na rtech.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková