Domů Aktuality Hejtman poděkoval zlatému medailistovi za skvělou reprezentaci kraje

Hejtman poděkoval zlatému medailistovi za skvělou reprezentaci kraje

Jiří Donda

Jáchymov včera přivítal zlatého medailistu z Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu Jiřího Dondu. Místnímu úspěšnému sportovci přišli před radnici poděkovat občané města včele se starostou Michalem Balážem a místostarostkou Ladou Baranek Lapinovou. Na akci nechyběl ani hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Jiří Donda přivezl do bývalého hornického města zlatou medaili ze závodu štafet až z dalekého rumunského Baia Mare.

„Za vynikající reprezentaci kraje jsem dnes u jáchymovské radnice poděkoval juniorskému mistru světa v orientačním běhu Jiřímu Dondovi. Jáchymovskému rodákovi jsem popřál nejen další úspěšné závody, ale i obhajobu na příštím Mistrovství světa juniorů za rok v Plzni,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek po setkání s Jiřím Dondou.

Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu se konalo v rumunské Baia Mare první červencový týden. Na startu se sešli závodníci ze 41 zemí, takže konkurence byla skutečně veliká. Každá země mohla postavit do závodu jednotlivců až 6 závodnic a závodníků, přičemž Česko pod vedením Pavla Košárka reprezentovalo 6 juniorek, konkrétně Ema Černá, Lucie Dittrichová, Anna Karlová, Michaela Metelková, Markéta Mulíčková a Barbora Smolková, a 6 juniorů, jmenovitě Jiří Donda, Daniel Bolehovský, Martin Gajda, Jakub Chaloupský, Jan Strýček a Matyáš Štregl. Závod štafet, ve kterém získali čeští junioři zlato, se konal až v samotném závěru šampionátu. Zlato vybojovali Daniel Bolehovský, Jiří Donda a Jakub Chaloupský.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová