Domů Aktuality ​Hejtman jednal s ředitelem Agentury CzechTourism

​Hejtman jednal s ředitelem Agentury CzechTourism

​Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis se sešel s ředitelem Agentury CzechTourism Janem Hergetem. Společně hovořili nejenom o rozvoji cestovního ruchu v regionu, o roli oblastních destinačních agentur ve vztahu k nominacím hornických památek a lázeňských měst na Seznam světového dědictví UNESCO, ale také například o podpoře zavádění nových přímých leteckých linek do Karlových Varů, o chystaných kulturních akcích, včetně eventů pro cestovní kanceláře a lázeňských workshopů.

„Karlovarská krajská destinační agentura je v podstatě jednou z nejlépe fungujících agentur v Čechách a obecně výsledky Karlovarského kraje jsou z hlediska cestovního ruchu výborné. Společně s Prahou jsou to dva nejvíce turisticky zaměřené regiony v České republice,“ uvedl Jan Herget, ředitel Agentury CzechTourism. Jeho slova dokládají i samotná statistická čísla. Na základě dostupných údajů za rok 2018 se Karlovarský kraj může pochlubit největší intenzitou cestovního ruchu. Zároveň má vzhledem ke své velikosti i největší počet turistů na jeden kilometr čtvereční.

Velkou výzvou pro aktéry v cestovním ruchu jsou nominace na Seznam světového dědictví UNESCO. V červenci minulého roku byly na prestižní seznam zapsány hornické památky v českém a saském Krušnohoří, o osudu jedenácti slavných lázeňských měst ze sedmi zemí Evropy, mezi něž patří i ty západočeské, se bude teprve rozhodovat. „Karlovarský kraj byl dlouhodobě brán zejména jako lázeňská oblast, to znamená, že lidé sem jezdili na dlouhodobé lázeňské pobyty. Trendy v cestovním ruchu se ale mění a myslím si, že UNESCO pomůže Karlovarskému kraji k většímu rozptylu, to znamená, že zde nebudou jenom lázeňští hosté, ale přijdou sem klasičtí turisté kvůli památkám a přírodě. A naším společným úkolem bude, aby se nám je tady povedlo udržet a aby přinesli peníze do lokální ekonomiky,“ doplnil Jan Herget.

Během společného jednání se mimo jiné hovořilo také o Czech Travel Trade Day, který bude Karlovarský kraj hostit na konci března. Jedná se o největší pracovní setkání svého druhu v České republice, během něhož bude zástupcům médií a cestovních kanceláří z celého světa představen Karlovarský kraj se všemi jeho atraktivitami. Spolupořádajícím partnerem je krajská destinační agentura Živý kraj, která pro účastníky připravila bohatý třídenní program, jenž se odehraje nejenom v Karlových Varech, Mariánských Lázních nebo Františkových Lázních, ale také například v Jáchymově, na Kladské nebo vybraných historických památkách. Účastníky čekají prohlídky zajímavých míst, workshopy a individuální schůzky. „Tohoto jednání by se mělo zúčastnit až sto touroperátorů, za což jsme moc rádi, protože Karlovarský kraj samozřejmě potřebuje podporovat cestovní ruch. Zároveň bychom si velmi přáli, aby se těm turistům, kteří sem přijedou za památkami nebo za sportovním vyžitím, líbilo u nás natolik, že tu zůstanou a budou tady chtít třeba i bydlet,“ dodal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová