Domů Aktuality Hejtman gratuloval oslavenci, který ve 101 letech přišel na společné setkání na úřad

​Je již velmi pěkným zvykem, že zástupci Karlovarského kraje osobně navštěvují v domácím prostředí oslavence, kteří se dožívají životního jubilea 100 a více let. Aby se ale oslavenec rozhodl, že ve svých 101 letech podnikne výlet za hejtmanem a pro dárek si přijede osobně na krajský úřad, to se ještě nestalo…tedy doposud.

Přesně takový husarský kousek se totiž povedl panu Václavu Budskému, který je stále velmi aktivní, a to navzdory svému věku. Oslavenec dorazil na setkání k hejtmanovi se svou vnučkou a zvesela vyprávěl historky ze svého života. Dodnes se zajímá o ekonomiku, účetnictví a politiku. Jak sám říká, když člověk miluje svou práci, stále se k ní vrací. A pak Budský ji skutečně milovat.

Narodil se ve Štíhlovicích, což je malá obec nedaleko Říčan. Na vojně byl v Liberci, kam se chtěl také odstěhovat. Jeho plány se však změnily ve chvíli, kdy poznal svou budoucí ženu, jejíž otec žil v Karlových Varech. Před koncem své vojenské služby se oženil a přesun do Karlových Varů byl samozřejmým krokem. Pan Budský pracoval jako účetní. Nejdelší část svého profesního života, čtyřicet let, strávil v maloobchodní síti potravin Pramen.

Oslavenec zavzpomínal na začátky veřejné dopravy a posteskl si, že mu v Karlových Varech velmi chybí krásné a elegantní vozy tramvají. Je dokonce přesvědčen, že do samotného centra lázeňského města by se bez potíží vešla jednokolejka.

Nezapomněl také popsat, jak se udržuje při plné síle. Kromě úpravy jídelníčku považuje za velmi důležitý pohyb. Stále se vydává do města, kde si zařizuje veškeré záležitosti a pravidelně navštěvuje poradnu pro seniory na krajském úřadě.

Panu Budskému přejeme především pevné zdraví a aby jej neopouštěly jiskra a elán, kterými nepřestává překvapovat své okolí.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková