Domů Aktuality Domov pro seniory v Chebu zasáhl požár

Domov pro seniory v Chebu zasáhl požár

​K požáru v jednom z bytů krajského Domova pro seniory v Dragounské ulici v Chebu dnes museli vyjet hasiči z Chebska i Sokolovska. Ve 4. patře budovy se zřejmě vzňal elektrospotřebič, dým se dostal i do dalších dvou poschodí nad místem požáru. Přivolaní hasiči z hořícího bytu zachránili dva seniory, do nemocnic v Chebu a v Sokolově záchranáři odvezli pět lidí.
„Přímo na místě jsme společně se starostou Chebu Zdeňkem Hrkalem řešili náhradní ubytování pro 7 klientů, 5 dalších, kteří byli převezeni do chebské a sokolovské nemocnice, je mimo nebezpečí, v nemocnici setrvají do zítřka. Kraj má pro tyto obyvatele Domova pro seniory v Dragounské připravené náhradní ubytování v dalších zařízeních v okrese Cheb,“ vysvětlil náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Příčina požáru je v šetření, odhadovaná škoda činí 200 tisíc korun. „Chtěl bych poděkovat všem hasičským jednotkám, které u požáru zasahovaly, i zdravotnickým záchranářům, dalším bezpečnostním složkám a pracovníkům Domova pro seniory za jejich profesionální přístup a maximální vstřícnost při řešení situace,“ uzavřel Petr Kubis.