Domů Aktuality Dolní Žandov opraví za pomoci krajské dotace hasičský vůz

Dolní Žandov opraví za pomoci krajské dotace hasičský vůz

Hasiči - auto

Rada Karlovarského kraje během svého zasedání odsouhlasila individuální dotaci obci Dolní Žandov ve výši 75 000 korun. Pokud návrh schválí krajští zastupitelé, prostředky obec využije na opravu cisternové automobilové stříkačky značky TATRA nezbytné při provádění nejrůznějších zásahů.

„Žádost obce Dolní Žandov jsme schválili i přesto, že jsme letos místním dobrovolným hasičům dotaci již poskytli, a to v rámci každoročního programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů. Hlavním byl pro nás fakt, že jednotka je předurčena k zásahům u dopravních nehod na silnici Cheb–Mariánské Lázně a bez kvalitního a funkčního vybavení by nemohla svou práci vykonávat,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Karlovarský kraj se podpoře jednotek sborů dobrovolných hasičů věnuje systematicky a dlouhodobě. V letošním roce navíc došlo k navýšení původní alokace, aby mohly být uspokojeny všechny podané žádosti. Celkem jich bylo 94 ve výši 17,2 milionu korun. Poskytnuté finance hasiči použili například na nákup ochranných zásahových oděvů, izolačních přetlakových dýchacích přístrojů, nové cisternové stříkačky, požárního přívěsu nebo termokamery, která zlepší orientaci při požárech a usnadní pátrání po pohřešovaných osobách.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková