Domů Aktuality ​Do regionu přijela národní protidrogová koordinátorka

​Do regionu přijela národní protidrogová koordinátorka

​V druhé polovině října se na krajském úřadě v Karlových Varech uskutečnilo pracovní jednání s národní protidrogovou koordinátorkou a ředitelkou Odboru protidrogové politiky Úřadu vlády ČR Jarmilou Vedralovou o látkové i nelátkové závislosti. Kromě představitelů kraje se akce zúčastnili také zástupci organizací, které se zabývají problematikou užívání drog a závislostního chování, včetně složek integrovaného záchranného systému.

„Karlovarský kraj se dlouhodobě potýká s drogovou problematikou. Hovoří o tom nejenom počty uživatelů návykových látek, ale i nedostatečná síť adiktologických služeb. Aktuálně nás pak trápí situace ohledně protialkoholní záchytné stanice v Sokolově, kam jsou sváženy osoby z celého regionu a město usiluje o její přesunutí. Jsem proto velmi rád, že se nám podařilo svolat toto jednání a že jsme mohli členy Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky seznámit s našimi problémy. Věřím, že v navázané spolupráci budeme dále pokračovat,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis.

Národní protidrogová koordinátorka se během jednání zároveň seznámila se stávajícími službami protidrogové prevence v kraji i nově vydaným průvodcem, který nabízí praktické informace pro všechny, jichž se tato problematika dotýká. Zároveň nabídla pomoc při síťování a zjišťování potřebnosti služeb, především pak v oblasti primární prevence a následné péče o bývalé uživatele drog.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová