Domů Aktuality Do oblasti sportu míří v letošním roce první krajské dotace

Do oblasti sportu míří v letošním roce první krajské dotace

​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila poskytnutí příspěvků ve třech dotačních programech v oblasti sportu. Na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže půjde necelých 24 milionů korun, na podporu vrcholového sportu 5,5 milionu korun a na pořádání větších sportovních akcí téměř 3 miliony korun. O části schválených dotací bude rozhodovat ještě krajské zastupitelstvo.
„Jako tradičně je největší zájem o podporu mládežnického sportu, kde jsme měli 213 žádostí a rozdělovali jsme celkem 24,5 milionu korun, což je o 1,5 milionu více než minulý rok. Je to dáno tím, že jsme akcentovali zvýšené náklady na energie a snažili jsme se více podpořit ty kluby, které s tím mají větší výdaje, což jsou zcela typicky kluby, které jsou v halách, bazénech nebo na ledových plochách,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Z celkového počtu 213 podaných žádostí nakonec splnilo podmínky dotačního programu 207 žádostí. Sportovní kluby, svazy či jednoty, které se zabývají pravidelnou systematickou přípravou dětí, mládeže a handicapovaných sportovců, si zažádaly o více než 61 milionů korun. Rozděleno mezi ně bude přesně 23,9 milionů korun. Oproti loňskému roku zároveň došlo k jedné změně, a sice nově nebyla podpora handicapovaných sportovců omezena věkem.

Do dotačního programu na pořádání sportovních akcí s celkovou alokací 3 miliony korun bylo podáno 44 žádostí. Z toho 7 bylo ze strany žadatelů stornováno. Celkem tedy bylo zaměstnanci krajského úřadu hodnoceno 37 žádostí, které budou podpořeny částkou zaokrouhlenou na 2,8 milionu korun. „V rámci tohoto dotačního programu podporujeme větší sportovní akce s náklady minimálně 300 tisíc korun. Jsou tam podpořeny tradiční velké sportovní akce, které v kraji jsou, ať už je to třeba loketský motokros, anebo karlovarský triatlon,“ upřesnil krajský radní Jindřich Čermák.

Posledním dotačním titulem, ve kterém rada kraje schválila rozdělení příspěvků, je program na podporu vrcholových sportovních kolektivů a jednotlivců působcích ve sportovních soutěžích na nejvyšší národní nebo mezinárodní úrovni. Celkem bylo přijato 36 žádostí, z nichž žádná nebyla stornována, a všechny splnily stanovené podmínky. „Zde jsme rozdělili celkem 5,5 milionu korun mezi kluby napříč krajem a napříč sporty, od vzpěračů v Rotavě až po karlovarské hokejisty,“ doplnil Jindřich Čermák.