Domů Aktuality Dětští čtenáři se utkají ve Hrách bez hranic

Dětští čtenáři se utkají ve Hrách bez hranic

V krajské knihovně se v sobotu 20. května uskuteční 15. ročník Her bez hranic aneb knihovníci dětem. Soutěžit budou čtyřčlenné týmy dětských oddělení knihoven z šestnácti měst karlovarského regionu. Jsou pro ně připraveny netradiční úkoly a vítězná družstva se mohou těšit na zajímavé ceny​.

Tématem letošního ročníku je filmový festival. Soutěžící se obléknou do kostýmů známých filmových rodin, předvedou nacvičený bojový pokřik a speciálně vytvořené erby. Následně obejdou celkem deset stanovišť s různými zadáními vztahující se k právě filmu. Čeká je například sledování posloupnosti příběhu, převíjení filmu nebo skládání filmových puzzlí.  Dále budou muset prokázat své vědomosti v oblasti historie nebo místopisu. Ocenění v podobě stolních her nebo výtvarných potřeb si odnesou tři nejúspěšnější družstva.

Projekt Hry bez hranic aneb knihovníci dětem pořádá Klub dětských knihoven Karlovarského kraje. Jeho cílem je podpora čtenářství a rozšíření znalosti dětí napříč různými obory. Současně je skvělou příležitostí, jak se mohou dětští čtenáři z různých koutů kraje seznámit a debatovat o společném zájmu. Koná se od roku 2007 za finanční podpory Ministerstva kultury a Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková