Domů Aktuality Den národnostních menšin Karlovarského kraje se bude konat v rámci Vavřinecké pouti v Chodově

​Tradiční Den národnostních menšin Karlovarského kraje se v letošním roce uskuteční v Chodově, a  to v rámci Vavřinecké pouti. Připravena je řada hudebních a tanečních vystoupení a velmi oblíbená prezentace kuchyní jednotlivých národnostních menšin.

​Na Staroměstském náměstí v Chodově vystoupí ve 12:30 hod. maďarští Romové skupiny Šarkani, následovat bude ukrajinský soubor MRIJA pravoslavného chrámu sv. Petra a Pavla, dále Soubor lidových písní Ruskaja duša z Prahy, německá egerlandská taneční skupina Die Moalas z Nečtin a akordeonové duo z Klingenthalu. Návštěvníci se mohou těšit také na Cimbálovou romskou muziku M. Petíka z Chebu a dívčí taneční skupinu. Své umění předvede i rusínský folklórní soubor Skejušan z Obce Slováků KV. Rozhodně si nenechte ujít ani ukázku tradičního mongolského hrdelního zpěvu, hru na morin khuur a artistické vystoupení.

Od 16 hodin bude možné slyšet maďarské housle, na které zahraje Julius Oláh. V závěru programu Dne národnostních menšin Karlovarského kraje nebude chybět ani taneční vystoupení vietnamského tanečního dívčího souboru a kloboukový tanec souboru žen.

Zájemci budou moci ochutnat tradiční pokrmy jednotlivých národnostních menšin. V nabídce budou mongolské, romské, maďarské, ukrajinské, slovenské, ruské, srbské, vietnamské a romské speciality.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková