Domů Aktuality Další významný zaměstnavatel míří do kraje. Chemický koncern WACKER zahájil výstavbu závodu v karlovarských Bohaticích

WACKER

V Panattoni Parku Karlovy Vary byla včera slavnostně zahájena výstavba závodu společnosti WACKER, která se zaměřuje na výrobu silikonových směsí. Součástí nového výrobního závodu by měly být také laboratoře a testovací prostory a celkově by zde v první fázi provozu mělo vzniknout až 200 pracovních míst. Akce se za Karlovarský kraj zúčastnil náměstek hejtmana Vojtěch Franta.

V Karlových Varech bude společnost WACKER vyrábět produkty ze silikonu pro různá průmyslová odvětví, jako jsou automobilový průmysl, energetika, e-mobilita, zdravotnictví, domácí spotřebiče, zdravotnické potřeby a elektrotechnika. Nejprve půjde o silikony vytvrzované při pokojové teplotě, později se firma zaměří na směsi tuhnoucí při vysokých teplotách. Celkově společnost WACKER proinvestuje v Karlových Varech částku v trojciferném řádu milionů eur.

Nový provoz doplní stávající německé závody v Burghausenu a Nünchritzu. Skupina vybírala z několika lokalit, přičemž Karlovy Vary nabídly ideální podmínky pro výrobu silikonů. Náměstek hejtmana Vojtěch Franta ve své řeči připomněl, že na tomto případě je vidět, jak skvěle může fungovat spolupráce veřejného i soukromého sektoru, ze které bude profitovat celá společnost. Otevření závodu s sebou přinese nové pracovní příležitosti včetně vysoce specializovaných profesí. Zároveň jako architekt ocenil, že stavba bude vybavena nejmodernějšími technologiemi, které snižují energetickou náročnost a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Společnost WACKER spolupracuje s americkou developerskou společností Panattoni, která koordinuje stavební práce v areálu, a českou investiční skupinou Accolade, jež je vlastníkem pozemku a obvodového pláště objektu.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová