Domů Aktuality Další úspěchy! Karlovarská výprava získala na ODM první zlaté medaile

Další úspěchy! Karlovarská výprava získala na ODM první zlaté medaile

kanoista

I druhý den Olympiády dětí a mládeže byl pro sportovce z Karlovarského kraje úspěšný a výprava si na své konto připsala první vítězství. Zasloužili se o něj Kryštof Kvapil v disciplíně singl kanoe a Klaudie Kašík v karate kumite. A dařilo se také dalším mladým bojovníkům. V karate kumite vystoupal na druhý nejvyšší stupínek Denis Tichota, stejně tak i Bajro Osmanovič v karate kata. Ve stejné disciplíně uspěla také Terezie Částková, která rozšířila medailový zisk výpravy o další bronz. Zatím nejúspěšnějším sportovcem je Matěj Staša, který na největším sportovním svátku pro mládež vybojoval v disciplíně paraplavání už druhé stříbro.

Čerstvý vítěz Kryštof Kvapil začal s vodními sporty v pěti letech. Nejprve soutěžil na kajaku, později pak přidal další soutěžní disciplínu – singl kanoe, přičemž v obou se mu daří. V roce 2022 vyhrál na kajaku i singl kanoi kategorii předžáků. Nyní už závodí v kategorii mladší žáci a sbírá další úspěchy. V Českém poháru žáků se v roce 2023 umístil na 6. místě a na Mistrovství České republiky mu těsně utekly stupně vítězů a získal čtvrté místo. Pokračuje tak ve šlépějích svého staršího bratra Matěje Kvapila. Ten si z Mistrovství České republiky v roce 2021 odvezl nejcennější kov a o rok později reprezentoval Karlovarský kraj na Olympiádě dětí a mládeže.

Fandit mladým talentům můžete až do čtvrtka 27. 6. 2024, kdy bude uhašena olympijská pochodeň. Dějištěm největší multisportovní akce pro mládež jsou jižní Čechy, konkrétně České Budějovice, Tábor a Hluboká nad Vltavou. Tam mohou zájemci podpořit své favority přímo, z pohodlí domova je pak možnost sledovat přímé přenosy na ČT sport, platformě ČT sport+, Czech Team TV nebo na webu Olympijský tým, kde je k dispozici podrobný informační servis.