Domů Aktuality ​Další kroky prezidenta vedly do Vintířova a Císařských lázní

​Další kroky prezidenta vedly do Vintířova a Císařských lázní

​Odpoledne zamířil prezident republiky Miloš Zeman do Vintířova na Sokolovsku, kde jej čekalo setkání s představiteli obce i jejími obyvateli. První den návštěvy regionu pak hlava státu zakončila v Císařských lázních v Karlových Varech. S hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou a primátorkou města Andreou Pfeffer Ferklovou společně hovořili o jejich nákladné rekonstrukci.

Pro obec Vintířov to byla vůbec první návštěva prezidenta v historii. Před budovou obecního úřadu jej přivítal starosta Marek Choc. Miloš Zeman při setkání s obyvateli poděkoval za podporu, které se mu dostalo ve druhém kole prezidentských voleb, a zároveň potleskem odměnil aktivitu bývalého starosty Jiřího Ošeckého, jenž vedl obce dlouhých 28 let. Následovala diskuse, během níž se prezident vyjadřoval k setkání premiéra Andreje Babiše s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, k turecko-kurdských vztahům, k situaci na Ukrajině či například k výši mezd v Karlovarském kraji. Závěrem se Miloš Zeman podepsal do pamětní knihy a zavěsil pamětní stuhu na obecní prapor.

Navečer se prezident přemístil do Karlových Varů, kde jej čekala návštěva Císařských lázní. Ve slavném Zanderově sále hovořil s hejtmankou a primátorkou města o historii této národní kulturní památky i neúspěšných pokusech o její obnovu. Karlovarský kraj získal na projekt v lednu potřebné stavební povolení a dlouhodobě plánovaná rekonstrukce, jež má stát kolem 600 milionů korun, by tak měla začít ještě letos v létě. Při té příležitosti požádala hejtmanka prezidenta o podporu ve snaze získat dalších 50 milionů od státu na restaurátorské práce, které budou v tomto případě velkého rozsahu. Miloš Zeman přislíbil, že její požadavek směřovaný k ministryni financí podpoří.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová