Domů Aktuality Chebské muzeum slaví 150 let

Chebské muzeum slaví 150 let

150 let Muzea Cheb

Rok 2023 je pro Muzeum Cheb významným rokem, neboť je tomu právě 150 let, kdy bylo rozhodnutím městské rady založeno Muzeum města Chebu, které se později stalo jedním z nejvýznamnějších regionálních muzeí západních Čech. Přijďte společně s jeho pracovníky oslavit toto krásné výročí. V sobotu 7. října vás čeká bohatý program a organizátoři nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky. Akce startuje ve 13 hodin.

Slavnostní zahájení akce proběhne ve 13 hodin ve Valdštejnské obrazárně. Poté bude následovat taneční odpoledne se skupinou Koala a vernisáž výstavy k 150. výročí muzea spojená s křestem příležitostné publikace. Těšit se můžete i na videomaping na fasádě budovy, loutkové představení studia DAMÚZA a komorní představení divadla Čaplíni. Po celý den bude probíhat také interaktivní výstava pro nejmenší s originálním názvem Zábaviště pro sviště, muzejní dílny a chybět nebude ani již tradiční možnost občerstvení. Více informací o programu najdete na webu Muzea Cheb.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová