Domů Aktuality Cheb bude po roce opět patřit maskám

Cheb bude po roce opět patřit maskám

​V sobotu 25. února se již potřinácté vydá na svoji cestu historickým Chebem pestrý masopustní průvod. Na akci jsou zváni všichni, kteří se rádi baví a chtějí si zavzpomínat na staré tradice. A jaké bude letošní téma? Vítány budou všechny masky, hlavně pak bubáci, hastrmani a víly. Fantazii se meze nekladou.

Sraz účastníků průvodu je ve 13:45 hodin u Západočeského divadla v Chebu. Za zvuku muziky i jiného rozpustilého rachocení a lomození vyrazí na svoji cestu městem ve 14 hodin. Během ní neporuší staré nepsané zákony masopustního veselí a před radnicí si vyžádají od představitelů města souhlas k průchodu přes náměstí. Za to, že ctí stará pravidla, dostanou odměnu v podobě koblih. Průvod zakončí svojí cestu před muzeem, kde bude tradičně pohřben Masopust a vyhlášena nejkrásnější maska.

K obveselení bude po celé sobotní odpoledne vyhrávat v muzeu kapela Kartáč. Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit na všelijaké masopustní dobroty. Více informací se dočtete na internetových stránkách Muzea Cheb.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová