Domů Aktuality Charitativní ples připomene Světový den hospiců

Charitativní ples připomene Světový den hospiců

V říjnu 2022 se uskuteční celorepubliková kampaň Světového dne hospiců. U této příležitosti uspořádá Mobilní hospic Pavla Andrejkiová - LADARA „Papučový den“ a charitativní ples na podporu paliativní péče v našem kraji. Ples se bude konat v Lidovém domě ve Staré Roli.

Tento den symbolicky spojuje hospice a zařízení paliativní péče po celém světě. Je to den, kdy se v mnoha zemích světa uskuteční stovky nejrůznějších akcí a koncertů, jejichž hlavním smyslem je nejen zvýšit informovanost veřejnosti o hospicech a paliativní péči, ale je také příležitostí poděkovat jednotlivcům, firmám a institucím za poskytnuté dary a finanční prostředky pro jejich činnost.

Mobilní hospic Pavla Andrejkivová – LADARA je poskytovatelem hospicové péče již od roku 2017. Finanční výtěžek z akce bude použit na rozvoj poskytování speciální paliativní péče o nevyléčitelně nemocné, umírající v domácím prostředí a jejich rodiny. Mobilní hospic poskytl v roce 2021 své služby domácí hospicové péče dtovce klientů v rámci 2040 návštěv. Zdravotní pojišťovny hradí tuto zdravotní péči zhruba ze 60 % vynaložených nákladů na službu, 40 % nákladů hradí hospic z dalších zdrojů, především z příspěvků měst, obcí, kraje a sponzorů.

Výtěžek umožní společnosti LADARA pokračovat v mobilní specializované paliativní péči i nadále.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková