Domů Aktuality Ceny Křesadlo patří dalším dobrovolníkům

Ceny Křesadlo patří dalším dobrovolníkům

​Již po jedenácté se v Karlovarském kraji udělovaly ceny Křesadlo, které každoročně patří lidem za jejich obětavou a nezištnou pomoc druhým. Tentokrát ocenění převzaly čtyři dobrovolnice, které vybrala z 20 nominací devítičlenná porota složená ze zástupců neziskového sektoru, státní správy a samosprávy i sponzorů.

Cena se uděluje "obyčejným lidem, kteří dělají neobyčejné věci". Myšlenka vznikla v roce 2001 během připomínky Mezinárodního roku dobrovolníků a od té doby se ocenění předávají ve všech regionech naší země. Pořadatelem akce je v Karlovarském kraji Mateřské centrum Karlovy Vary společně s Dobrovolnickým centrem Vlaštovka. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmanky Petr Kubis a primátor  krajského města  Petr Kulhánek.

Držitelé ceny Křesadlo za rok 2017:

MUDr. Hana Hnyková - oceněnna za dlouholetou a nepřetržitou činnost, kterou vyvíjí pro oblast Žluticko a jeho okolí.

Andrea Kafková - za obětavou pomoc lidem v Hospicu Sv. Jiří a Dobrá rodina o.p.s.

Pavlína Štyndlová - za vybudování ekologické farmy, nesobecký a inspirativní přístup ke zvířatům i lidem.

Zdeňka Stehlíková - je dobrovolnicí DC Instand a je nominována především za pravidelnou pomoc seniorům v pečovatelském domě.

Křesadlo je jako předmět autorským originálem Jaroslava Zívala, kováře z hradu Křivoklát, který podle starých vzorů vyrobil opravdové a funkční křesadlo.