Domů Aktuality Celostátní kolo McDonald´s Cupu přineslo Základní škole Kolová zlatou medaili

Celostátní kolo McDonald´s Cupu přineslo Základní škole Kolová zlatou medaili

soutez

McDonald´s Cup představuje největší školní fotbalový turnaj v Česku. Z krajských kol postupují do toho celostátního, jež se nazývá Svátek fotbalu, jen ty nejlepší týmy, aby změřily síly se soupeři z celé republiky. A víte, kdo vyhrál 25. ročník soutěže v Malšovické aréně Hradci Králové? Fotbalové družstvo ZŠ Kolová! Právě to získalo zlatou medaili v kategorii M určené žákům 1. stupně základních škol.

V kategorii M soutěžilo 8 týmů ve dvou skupinách. Celkem padlo 140 gólů. Fotbalisté ze ZŠ Kolová v základní skupině B zdolali soupeře z Brna (6:0), Prahy (7:0) a remizovali s hráči z Hrádku u Sušice (3:3). Ve finálové bitvě pak porazili vítěze skupiny A ze ZŠ a MŠ Lukavice (1:4) a mohli slavit zasloužené vítězství.

Z Karlovarského kraje postoupil do celostátního kola McDonald´s cupu také tým ZŠ Františkovy Lázně (kategorie A, mladší žáci 1. – 3. tříd)), který obsadil celkové 12. místo a tým ZŠ Rokycanova Sokolov (kategorie B, žáci 4. – 5. tříd) získal 13. místo.

Všem fotbalovým nadějím děkujeme za účast a vítězům gratulujeme k obrovskému úspěchu.