Domů Aktuality Blíží se zahájení výstavy Má vlast cestami proměn

Blíží se zahájení výstavy Má vlast cestami proměn

​O víkendu se uskuteční slavnostní zahájení jubilejního 15. ročníku výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova, a to konkrétně v sobotu 17. června v parku u Kláštera benediktinů na Břevnově.

Stejně jako v předchozích letech se budou moci návštěvníci seznámit s proměnami ze všech krajů České republiky a Slovenska. Některé projekty jsou větší, jiné docela drobné, ale za všemi stojí chuť a snaha zlepšovat či dokonce zachraňovat chátrající památky či místa a vdechnout jim nový život. Oceněni budou autoři nejlepších proměn 14. ročníku.

Z Karlovarského kraje byly přihlášeny projekty: Hazlov – Obecní úřad s knihovnou na zámku, Karlovy Vary – Depozitář krajské knihovny, Loket- Městská dvorana, Loket – Šlikovský archiv, Milíkov – rekonstrukce a zpřístupnění chebského statku, Sokolov – Pobytové zařízení pro seniory.

Po celý den bude na podiu probíhat kulturní program. Představí se slovenský dětský soubor Čunovský kŕdeľ, zazpívá skupina Spirituál Kvartet, Marcela Molnárová a s francouzskými šansony se představí  Petr Novák a Jessica May. Zástupci krajů Česka i Slovenska budou prezentovat krásy obou zemí. Příjemnou atmosféru doladí jarmark držitelů regionálních značek, prezentace učňovského školství, kvalitní jídlo a pití a pro děti zábava v dětském koutku. Celým dnem budou provázet Jana Kubitová a Václav Žmolík. Vstup na akci je volný.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková