Domů Aktuality Badatelna krajské knihovny přivítá první návštěvníky

Badatelna krajské knihovny přivítá první návštěvníky

​Krajská knihovna Karlovy Vary vlastní unikátní fond regionální, balneologické a lékařské literatury a k dispozici má i zvláštní fond věnovaný porcelánu, jehož výroba má v našem regionu dlouholetou tradici. Řada z těchto jedinečných publikací je přístupná pouze k prezenčnímu studiu. A právě k jejich nerušenému prostudování budete moci nově využít badatelnu, která se poprvé otevírá veřejnosti ve středu 15. března.

Badatelna se nachází v přízemí nové budovy depozitního skladu, jež těsně přiléhá k hlavní budově krajské knihovny. Vchází se do ní z parkoviště, naproti zastávce MHD. Otevřena bude pravidelně každou středu od 14 do 18 hodin. Po domluvě bude možné využít badatelnu i mimo určené provozní hodiny, a to prostřednictvím e-mailu na knihovna@knihovnakv.cz.

Zájemci budou mít v badatelně přístup do databází Kramerius, Děl nedostupných na trhu (DNNT) a dalších elektronických informačních zdrojů. Studovat zde lze na svých zařízeních (Wi-Fi k dispozici), z vlastních materiálů nebo si dopředu rezervovat dokumenty krajské knihovny. Stačí minimálně 24 hodin předem požádat e-mailem na adrese knihovna@knihovnakv.cz, o jaké tituly k vypůjčení z fondu krajské knihovny máte zájem. Takto objednané dokumenty na vás budou následující středu čekat přímo v prostorách badatelny. Služba je pro čtenáře bezplatná. Do badatelny lze rezervovat pouze dokumenty ke studiu na místě.